Gramatyka języka niemieckiego

Gramatyka języka niemieckiego jest łatwa. Pod warunkiem oczywiście, że uczysz się jej małymi krokami, poznając po kolei najważniejsze struktury gramatyczne. Istotne jest, aby uczyć się gramatyki wykorzystując słownictwo, które już znasz.

Nie ucz się regułek na pamięć.

Warto je znać, aby prawidłowo mówić po niemiecku, jednak najważniejsze jest wykorzystanie ich w sposób praktyczny.

Słuchaj piosenek niemieckich, oglądaj filmy po niemiecku, rozmawiaj w tym języku, a gramatykę opanujesz w przyjemny sposób. Czytaj to, co lubisz. Wybieraj tematy, które Cię interesują.

Lubisz łagodny rock, posłuchaj piosenek Christiny Stürmer. Wolisz heavy metal, zajrzyj do wpisu o grupie Rammstein. Lub znajdź innego wokalistę śpiewającego po niemiecku. Nie musisz wszystkiego rozumieć. Ważne, żeby osłuchać się z językiem niemieckim i uczyć się z przyjemnością.

Zaczynasz dopiero przygodę z językiem niemieckim, zajrzyj do Podcastu ”5 Minuten Deutsch”.

czasnaniemiecki - Podcast 5 Minuten Deutsch

Jest on przeznaczony dla początkujących. Każdy odcinek trwa tylko 5 minut, w trakcie których nie tylko słuchasz, ale również powtarzasz nowe zwroty. Dodatkowo znajdziesz w każdym odcinku transkrypcję oraz linki do ćwiczeń utrwalających poznane wyrażenia.

Gramatyka języka niemieckiego jest podzielona na cztery działy odpowiadające poziomom znajomości języka niemieckiego od A1 do B2 wg skali ESOKJ.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych poziomów znajdziesz na stronie Poziomy znajomości języka niemieckiego.

GRAMATYKA JĘZYKA NIEMIECKIEGO – POZIOM PODSTAWOWY A1

I ZAIMEK

II CZASOWNIK

III RZECZOWNIK

IV PRZYIMEK

V PRZYMIOTNIK

VI LICZEBNIK

VI ZDANIA

SYSTEMATYCZNA NAUKA GRAMATYKI

Kluczem do sukcesu w nauce języka niemieckiego jest systematyczność. Nie należy iść na skróty. Ważne są małe, ale systematyczne kroki.

Nie od razu będziesz płynnie i bezbłędnie mówić po niemiecku. Istotne jest jednak, aby mówić w języku obcym, GŁOŚNO I WYRAŹNIE.

Nauka jest skuteczna, jeżeli sprawia Ci przyjemność. Na blogu znajdziesz kilka propozycji, jak uczyć się języka niemieckiego. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

CIERPLIWOŚCI I POWODZENIA W NAUCE!

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*