Nauka języka niemieckiego jest łatwa

Nauka języka niemieckiego jest łatwa i przyjemna - czasnaniemiecki.pl

Nauka języka niemieckiego jest łatwa i przyjemna. Pod warunkiem, że chcesz się nauczyć, a nie jedynie chcesz się uczyć. Najważniejsze jest tutaj słowo „nauczyć”. Ponieważ, jeżeli tylko chcesz się „uczyć”, to najprawdopodobniej Twoja nauka zajmie Ci baaardzo dużo czasu, przy najmniejszej trudności zniechęcisz się i nie zrealizujesz swojego celu. Wówczas będzie to czas stracony.

Podobnie jest z odchudzaniem, rzucaniem palenia, regularnym uprawianiem sportu i innymi „postanowieniami noworocznymi”. Jeżeli chcesz się odchudzać, a nie schudnąć, to nigdy nie zrzucisz zbędnych kilogramów. Jeżeli natomiast chcesz schudnąć, to wyznaczysz realną ilość kilogramów, których chcesz się pozbyć oraz realny czas realizacji Twojego planu.

Nauka języka niemieckiego może być problemem lub wyzwaniem. Jeżeli jest dla Ciebie wyzwaniem, rozgość się na blogu i poznaj skuteczne sposoby nauki języka niemieckiego.

Nauka języka niemieckiego – Jak się zmotywować

Znajdź Twój cel

Chcesz się nauczyć języka niemieckiego? Znajdź cel, który chcesz osiągnąć dzięki jego znajomości. Zastanów się, po co właściwie uczysz się tego języka. Czy chcesz zdać maturę na poziomie rozszerzonym i dzięki temu dostać się na wymarzony kierunek studiów? A może planujesz zmienić pracę i potrzebujesz dokumentu potwierdzającego Twoją znajomość języka niemieckiego, czyli certyfikatu?

Awans w pracy czy rozpoczęcie studiów na wymarzonym kierunku to jednak jedynie droga do osiągnięcia celu. Ostateczny cel musi być przede wszystkim przyjemny. Może to być na przykład willa z basenem, podróż dookoła świata, niezależność finansowa, bycie „na swoim” i tym podobne marzenia. Może po prostu kochasz języki obce i chcesz biegle nauczyć się mówić po niemiecku?

Każdy cel jest najważniejszy. Ponieważ jest Twój! Nie męża, mamy, koleżanki czy innej osoby, tylko Twój własny. Ty go wyznaczasz i Ty go zrealizujesz.

Wyznacz czas realizacji celu

Cel już masz. Czas określić, ile potrwa realizacja Twojego celu. Wyznacz kolejne etapy nauki. Zrealizuj pierwszą część planu i sprawdź, czy nie przeceniasz swoich możliwości. Jeżeli nudzisz się w trakcie nauki, zmień taktykę. Nauka języka niemieckiego musi być przyjemna! W przeciwnym razie szybko się zniechęcisz.

Idź małymi krokami do celu

Znasz już swoje możliwości. Wyznacz więc czas realizacji Twojego celu. Następnie podziel go na kilka etapów. Za wykonanie każdej części planu wyznacz sobie nagrodę. Tylko Ty wiesz, co sprawi Ci przyjemność.

Najlepiej uczyć się metodą małych kroków. Im więcej małych kroków, tym więcej przyjemności Cię czeka 🙂

Nauka języka niemieckiego łatwa i przyjemna

Ucz się jak lubisz

Zastanów się, co sprawia Ci przyjemność, jakie masz hobby i wykorzystaj to w nauce języka niemieckiego.

W zakładce KULTURA znajdziesz różne ciekawostki związane z kulturą krajów niemieckojęzycznych. Zajrzyj tam, jeżeli lubisz się uczyć języka poznając inne kraje i ich kulturę.

W zakładce PODRÓŻE znajdują się ciekawostki i informacje dotyczące podróży po Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. W każdym wpisie jest trochę praktycznej nauki języka niemieckiego, jak słownictwo, gramatyka i wyrażenia związane z tematem wpisu.

Ucz się jak lubisz! Wybierz Twój sposób nauki i w przyjemny sposób naucz się języka niemieckiego.

W zakładce NAUKA JĘZYKA NIEMIECKIEGO znajdziesz regułki gramatyczne oraz sposoby nauki poszczególnych struktur gramatycznych. Poznasz również słownictwo i wyrażenia związane z praktycznym wykorzystaniem języka niemieckiego w życiu codziennym.

Nauka języka niemieckiego przy ulubionym filmie

Lubisz oglądać filmy? Świetnie! Ucz się oglądając swoje ulubione filmy, seriale, kreskówki. Najlepiej wybierz filmy, które znasz, które już kiedyś oglądałeś po polsku. Nie lubisz oglądać kilka razy tego samego filmu, nie rób tego. Znajdź inny film, nowy program, serial i oglądaj go po polsku z niemieckimi napisami. Nauczysz się słuchać ze zrozumieniem. Przy okazji poczytasz 🙂 Dwa w jednym.

Jednym z filmów, które Cię zmotywują do dalszej nauki jest film „Skazani na Shawshank”, czyli w języku niemieckim „Die Verurteilten”. Gdzie go obejrzeć, dowiesz się czytając wpis Najlepszy film motywacyjny – „Skazani na Shawshank”

Jesteś fanem filmów Science Fiction, thrillerów, dramatów obyczajowych, sprawdź, czy nie zaciekawi Cię serial „Dark”. To mieszanka wszystkich wymienionych gatunków. Więcej o serialu i oraz o tym, czy Niemcy zachwycili się rodzimą produkcją, przeczytasz w „Dark” to najlepszy niemiecki serial.

Niemieckie piosenki

Nie masz czasu na oglądanie, ponieważ ciągle jesteś w biegu? To też nie problem. Możesz słuchać radia lub niemieckich piosenek. W piosenkach często powtarzane są słowa, dlatego łatwiej zapamiętać poszczególne wyrażenia. Ponadto możesz słuchać podcastów jadąc samochodem, biegając i wykonując wszystkie Twoje obowiązki, kiedy nie musisz koncentrować się na konkretnym zadaniu w pracy.

Jeżeli słyszałeś o zespole Rammstein, możesz uczyć się słuchając lub śpiewając utwory tej grupy. We wpisie Nauka języka niemieckiego z Rammstein przeczytasz, jak słuchając muzyki uczysz się w naturalny sposób języka obcego.

Podróże po krajach niemieckojęzycznych

Kochasz zwiedzać inne kraje, poznawać ich kulturę, kuchnię i zwyczaje? Wspaniale! Jeżeli planujesz podróż i szukasz ciekawego miejsca, ustaw w wyszukiwarce język niemiecki jako język wyszukiwania. Wszystkie informacje pojawią się najpierw w języku niemieckim.

Planujesz podróż? W takim razie trochę utrudnij sobie te plany i zarezerwuj nocleg po niemiecku. Zadzwoń do hotelu, żeby dopytać o szczegóły. Nie przejmuj się, jeżeli nie wszystko zrozumiesz. Lub nic 🙂 Zawsze możesz napisać maila po niemiecku. Przykład takiej wiadomości znajdziesz we wpisie Na kempingu – Auf dem Campingplatz.

Znajdź Twój ulubiony sposób nauki, który sprawi Ci przyjemność. Wykorzystaj do tego swoje zainteresowania.

Nauka języka niemieckiego – Emocje kluczem do sukcesu

Języka niemieckiego jak i każdego języka obcego nauczysz się przede wszystkim przez zabawę, śmiech, pozytywne lub negatywne emocje. Na dłużej zapamiętujemy nie te nudne chwile, ale te szczęśliwe lub traumatyczne. Wykorzystaj to w nauce.

Jeżeli znajdziesz sposób na naukę, który Cię rozbawi, zaciekawi, zafascynuje lub rozzłości, to błyskawicznie się wszystkiego nauczysz. Jeszcze tylko kilka powtórek, a słówko lub wyrażenie utrwali się w pamięci długotrwałej 🙂

Nauka języka niemieckiego jak nauka matematyki

Język niemiecki jest bardzo logiczny i uporządkowany podobnie jak matematyka. Dlatego też trzeba uczyć się tego języka krok po kroku, systematycznie i wytrwale. Każdy element jest ważny i żadnego z nich nie można pominąć.

Na początku nauki języka niemieckiego lub po dłuższej przerwie w nauce warto zrobić test i sprawdzić, na jakim poziomie obecnie jesteś. Ważne jest, aby skontrolować, co trzeba powtórzyć i nadrobić te zaległości od razu.

Nauka języka niemieckiego jest łatwa i przyjemna. Trzeba tylko stosować się do obowiązujących reguł i znaleźć najprzyjemniejszy dla siebie sposób nauki.

Gramatyka jest w języku niemieckim elementem, którego nie można pominąć. Stanie się skomplikowana, jeżeli nie nauczysz się wszystkich podstawowych zasad. Podobnie jak w matematyce, nie nauczysz się dodawania, wówczas nie zrozumiesz mnożenia.

Na tej stronie znajdziesz różne propozycje, jak skutecznie uczyć się języka niemieckiego. Możesz spróbować kilku z nich i wybrać, która Ci najbardziej odpowiada. Dowiesz się, jak uczyć się wykorzystując swoje zainteresowania, aby nauka była jak najprzyjemniejsza.

Dowiesz się również, które reguły gramatyczne trzeba opanować, aby swobodnie mówić i pisać w języku niemieckim. Ponadto poznasz zasady nauki gramatyki.

Chcesz się nauczyć języka niemieckiego? Rozgość się na moim blogu i ucz się razem ze mną!

Dziękuję, że jesteś Czytelnikiem mojego bloga.

Jeżeli podobał Ci się ten wpis, napisz w komentarzu kilka miłych słów. Napisz mi proszę, co Ci się podobało najbardziej, a co chciałbyś poprawić.

Twój komentarz jest dla mnie bardzo ważny. Będę wdzięczna za każdy komentarz.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wspaniałego dnia!

Dorota

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*